top of page
Пошук
Фото автораMalanka

Яблуниця

Оновлено: 7 трав. 2020 р.

Щоб відчути на собі магічний вплив родинного вогнища карпатських сімей, потрібно завітати до курортного села Яблуниця. Належить воно Яремчанській міській раді та знаходиться за 35 км від Яремче. Яблуниця – такий собі перепускний пункт з Івано-Франківської до Закарпатської області. Зона, в якій розташувалося поселення, – заповітна, її висота над рівнем моря – 960 м. Найближча залізнична станція знаходиться селі Татарів за 8 км. Через Яблуницю проходить траса Івано-Франківськ – Ужгород.


Яблуниця не подібна до жодного свого гірського побратима. Замість вулиць в селі існують груні (участки). Їх тут аж 11, і кожен носить свою особливу назву, яка виникла не просто так. З тим чи іншим куточком села пов'язані певні перекази та легенди. Достеменно не відомо, коли саме виникло поселення. Хоча існує одна письмова згадка за 1648 рік у літописі Делятина, там село згадується під назвою Слобода.

Сучасна ж назва села виникла від вершини Яблуниця (1008 м). Інша історична назва села «татарський перевал» – тобто найпростіший та найнижчий шлях по гірському хребті.

Славиться село ще й найвищим в Карпатах гірським перевалом Яблуницьким (931 м).

Яблуниця – місце не тільки активного відпочинку, а й активної торгівлі. У вас буде можливість відвідати справжній карпатський ярмарок з неймовірними речами ручної роботи. Від побаченого розбігаються очі, різноманіття настільки велике, що навіть не вистачить місця в чемодані на нові покупки. Тут можна придбати теплі шкарпетки з натуральної овечої шерсті, яскраві гуцульські ліжники (покривала), таких не знайти в жодному міському сувенірному магазині, шкіряні та керамічні вироби, та найголовніше – харчову продукцію. Тут вже важко буде втриматися від покупок: запашні чаї з екологічно-чистих гірських трав, різного роду бальзами, настоянки, сири, мед та багато інших смаколиків. Яблуниця – заповідна зона, яка оберігає столітні смерекових лісів та їхніх мешканців. Околиці села порадують Вас пішими прогулянками, високогірними озерами, підйомами на гірські вершини, лісовими дарами: ягодами та грибами. Саме тут можна запастися чистим гірським повітрям та позитивними емоціями від побаченої навколишньої краси.




Для створення посту використано матеріали з зовнішних ресурсів:



55 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page