top of page
Пошук
Фото автораMalanka

Маланка рекомендує!

Оновлено: 7 трав. 2020 р.

Поїздка на Верховину, скали Шпиці та водоспад Шипіт


Весь Гуцульський край – окремий живий організм зі своїми думками та звичками. Верховина – саме серце цього дивовижного та прекрасного краю. Селище лежить на висоті 620 метрів над рівнем моря, в межах гірського масиву Чорногора, який об’єднує Говерлу, Петрос і Піп Іван, висота яких – не менше двох кілометрів.

Цей край багатий легендами, природними та архітектурними пам’ятками: обсерваторія на горі Піп Іван, Писаний Камінь, озеро Марічейка, шпилясті скелі Шпиці, церкву Різдва Богородиці у Криворівні, Довбушеві Комори на г. Синиці та скелі в урочищі Угорське. Однак сюди їдуть не тільки заради гарних пейзажів і довгих прогулянок, а й щоб відчути затишну атмосферу Карпат.

Через Верховину протікає одна з найкрутіших річок Чорний Черемош. Пороги річки Черемош Гірські річки Карпат не дарма здобули поетичний епітет «бурхливі». Коли тане сніг і вони набувають всієї своєї міці, вода, стікаючи з гірських вершин, буквально кипить! Річка Черемош саме така. Її добре знають екстремали з усієї України: адже сплавитися по ній навесні – це такий адреналін! Тут так багато захоплюючих порогів! Саме тому це прекрасне місце для рафтингу.

 Верховина- осередок гуцульської культури, який від початку до середини ХХ ст. відвідували та описували в своїх творах українські митці. Неодноразово Верховина ставала місцем паломництва Івана Франка, Михайла Коцюбинського, Ольги Кобилянської, Лесі Українки, Марка Черемшини, Осипа Маковея, Гната Хоткевича, Василя Стефаника і навіть геніального Костянтина Станіславського. Тут він побував разом зі своїми підопічними з Московського художнього театру. Місцевий колорит та неймовірні гірські пейзажі досі магнітом притягують сотні мандрівників, які шукають повної душевної гармонії та спокою. Кожна пора року в горах особлива та неповторна. Весна – вдалий час для риболовлі. Літо в горах – справжній рай для туриста. Тут по-максимуму можна відчути на собі всі принади зеленого туризму – прогулянки на конях серед буйних та соковитих трав, катання на квадроциклі по крутих горбах, сплави по бурних гірських річках, прогулянки просторими полонинами та дегустація продуктів місцевого виробництва. Взимку в повній мірі можна насолодитися катанням на сноуборді чи лижах, навчитися гончарному мистецтву, колоритно відсвяткувати зимові свята. Ну а восени, залишається тихе полювання за справжніми білими грибами, солодкими, як мед ягідками, та запашним різнотрав'ям. І все це можна випробувати на собі у прекрасній Верховині.


Шпиці у Карпатах


Водоспад Шипіт 

Водоспад в Українських Карпатах, на північних схилах гірського масиву Полонина Боржава, при підніжжі гори Гемби.Розташований у неглибокій ущелині річки Пилипець приблизно за 10 км від залізничної станції Воловець, за 6 км від села Пилипець. Щорічно, починаючи з 1993 року, неподалік від водоспаду на початку липня проходить неформальний фестиваль, на який приїжджають хіпі та представники різних субкультур з України, Білорусі та інших країн. Кульмінацією святкувань є Свято Івана Купала в ніч на 7 липня з місцевими традиціями й колоритом. Події на Шипоті стали головним мотивом книги «Трохи пітьми»українського письменника Любка Дереша.

Якщо прислухатися, то можна почути, як, стікаючи з 14-метрової висоти, весело перешіптуються крапельки води. Водоспад Шипіт, оточений смарагдом зелені – коштовна прикраса Карпат, що блищить у променях сонця. Це найбільш повноводний водоспад Закарпаття. Найкращий час для милування його переливами – весна. В цей час сніг змінює свій вигляд, дивним чином перетворюючись у кришталево чисті потоки води. 



Для створення посту використано матеріали з зовнішних ресурсів:



56 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Яблуниця

Comments


bottom of page