top of page
Search
Writer's pictureMalanka

Традиційні гуцульські сири, які варто спробувати у Карпатах

Updated: May 7, 2020

Сир, бринза, вурда, — це головні різновиди гуцульського сиру, смак яких значно відрізняється від куплених нами сирами у супермаркетах.


Сир, бринза, вурда. Давайте ж розберемось, яка ж між ними різниця!

Відрізняються вони за кольором, смаком, структурою і технологією приготування. Спершу молоко підігрівають на повільному вогні, потім додають фермент (глєґ), під дією ферменту і утворюються згусток, його виймають і проціджують через марлю, вивішують, щоб він спресувався, і цей сир називається будз, інколи коптять. Після приготування залишається сироватка, а саме із неї вариться інший вид сиру — вурда. Через 4-5 діб два види сирів, а саме будз і вурду дрібно млинкують із сіллю і щільно набивають (спресовують) у бербениці. Бербениця — це дерев'яна діжечка, виготовлена саме для зберігання бринзи. Гуцульська бринза розсипчаста і солена, і саме від кількості солі залежить термін зберігання бринзи, він може складати і декілька років. Коптіння продовжує термін зберігання бринзи. Тільки поєднання двох сирів будза та вурди — можливо назвати гуцульською бринзою.




Карпатська бринза — вже давно стала візитною карткою Карпатського регіону.З червня по вересень гуцули пасуть отари овець у горах Карпат, щоб всю осінь насолоджуватися бринзою. В честь бринзи карпатські села влаштовують справжні фестивалі, з ярмарками, піснями та святковими ходами. Ця подія відбувається два рази в рік.  

 Існує легенда, згідно якої аравійський мандрівник Канан відправився в далеку дорогу, взявши з собою бурдюк, наповнений овечим молоком. Через певний час Канан зголоднів і вирішив пообідати. Відкривши бурдюк, він виявив, що молоко перетворилося в каламутну рідину, в якій плавав щільний згусток білого кольору. Канан вирішив спробувати цей згусток. Смак його припав до душі мандрівникові. Таким чином на світ з'явився сир, в сучасному світі його називають «бринза».


Documenting the Engagement of FIBL and SECO in the Ukraine. Copyright Tom Kawara / FIBL / SECO, July 2017

Для всіх любителів скуштувати справжніх карпатських сирів поблизу садиби ' Маланка' (приблизно 15 хвилин ходьби) розташувалась ферма «Зелений Яр». Господарство Василя Яремчука займається розведенням породистих кіз та виготовленням делікатесного сиру. Головна спеціалізація ферми – це виробництво козячого сиру, молока та проведення дегустаційних вечорів.У всіх бажаючих є можливість відвідати козину  ферму, де можна побачити процес виготовлення козячого сиру, молока, взяти участь в майстер класі по виготовленню сирів, замовити дегустацію сирів, ну й ,звісно, купити сир!


Documenting the Engagement of FIBL and SECO in the Ukraine. Copyright Tom Kawara / FIBL / SECO, July 2017

Як розрізнити гуцульські сири на вигляд?

В цьому Вам допоможе наступне зображення!





Для створення посту використано матеріали з зовнішних ресурсів:



3 views0 comments

コメント


bottom of page