Багато українців своє знайомство з карпатськими горами починають саме з Говерли. Розміщена в гірському масиві Чорногора, на межі Яремчанської міськради Івано–Франківської області та Рахівського району Закарпатської області за 17 кілометрів від кордону з Румунією. Дивовижна гора отримала таку назву, тому, що з угорської та означає – «сніжна гора». Це найвідоміша гора країни, і їй є чим пишатися: горі немає рівних за висотою по всій Україні (2061м). Але до радості туристів її вершина дуже зручна: з невеликого плоского майданчика відкриваються величні краєвиди.
Перша нога гостя ступила на стежку ще у 1880 році.
Розпочинається туристичний похід на Говерлу від бази відпочинку «Заросляк». Максимальний час подолання відстані в зимовий період – 3-4 год, влітку, значно менше – максимум -2 год; Загальна протяжність – 4 км. Якщо вам здалося, що замало екстриму, неподалік знаходиться ще одна відома та досить висока гора Піп Іван (2028 м).
З найвищою вершиною України теж пов'язана низка легенд та оповідей. Одна із них вражає своєю романтичністю, та, водночас, трагізмом. в одному навколишньому поселенні жив собі парубок, Прут. Одного разу, після важкої праці, ліг хлопець відпочити у лісному затінку. Явилася йому у сні дівчина неймовірної вроди, але як тільки-но хлопець захотів простягнути руку до неї, вона відразу зникала. Юнака ніяк не покидала думка про те, що це було наяву. Підтвердженням цього стала барвиста стрічка, котру дівчина необачно залишила на гілці дерева. Він твердо вирішив, що більше не дозволить дівчині піти просто так. Наступного разу він знову «заснув» під тим самим деревом, дочекався приходу дівчини, а відтак спритно спіймав її за руку й пригорнув до серця. Вона сказала йому, що звуть її Говерла. Вони дуже були вражені цією зустріччю й вирішили більше ніколи не розлучатися. Прут більше не повертався до свого села, а Говерла увесь свій час проводила поруч з милим.
Історія могла б бути щасливою, якби не дізнався про те гірський цар, донькою котрого й була Говерла. Батьковий гнів не знав меж, він сприйняв стосунки доньки як зраду. Він заборонив закоханим бачитися. В розпачі дівчина кинулися униз з високих скель, бо її серце не бажало розлучення з коханим. Розповідають, що не встигла дівчина торкнутися дна прірви як знявся могутній вітер, котрий виривав дерева на своєму шляху, а після того як він вщух, на тому місці взялася висока вершина, настільки висока, що не було видно її кінця-краю.
Прут довго блукав гірськими шляхами намагаючись віднайти своє втрачене кохання й одного разу він почув спів дівчини, який торкався усіх струн його душі. Відтоді він почав уникати інших людей. Розмежовувала вершини річка, а як її назвати – мешканці навколишніх сіл навіть не вагалися. Саму нову вершину назвали Говерлою, а водойму – Прутом. Люди були упевнені, що таким чином історія трагічного кохання не забудеться ніким.
Для створення посту використано матеріали з зовнішних ресурсів:
Comments